Zaznacz stronę

Masaż twarzy – czyli samodzielny lifting. Odmładzający masaż twarzy, jak poprawnie masować?

Co daje regularny masaż twarzy?

Poza tradycyjnym rodzajem pielęgnacji twarzy, przy użyciu kosmetyków doskonałym sposobem na poprawę wyglądu twarzy i szyi jest masaż, który można wykonywać samodzielnie w domu. Regularnie wykonywany masaż twarzy odpowiada nie tylko za młody wygląd skóry ale może pozytywnie wpłynąć na poprawę rysów twarzy. Większość osób sądzi, że aby wymodelować owal twarzy konieczne są zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, podczas gdy codzienny masaż szyi i dekoltu może przynieść równie spektakularne efekty. W tym artykule podpowiemy jak poprawnie wykonać masaż aby w niedługim czasie móc cieszyć się jego dobroczynnym wpływem na promienny wygląd skóry.

Najpopularniejsze techniki japońskiego odmładzającego masażu twarzy

Technik masażu twarzy jest wiele jednak jednymi z najpopularniejszych, a jednocześnie tych, które przynoszą najlepsze efekty są masaże wywodzące się z japońskich rytuałów. Mowa tutaj o masażu przy użyciu płytki gua sha oraz japońskim masażu kobido. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj masażu pobudza krążenie krwi, poprawia jędrność skóry a także jej koloryt. Tego rodzaju masaże wygładzają zmarszczki a dzięki temu, że usprawniają przepływ krwi i limfy stymulują tym samym wchłanianie składników odżywczych zawartych w kremach i kosmetykach do pielęgnacji. Obok dwóch najpopularniejszych masaży wymienić można także masaż twarzy bańką chińską, który przy regularnym wykonywaniu także jest w stanie przynieść zadowalające efekty, ponieważ rozluźnia mięśnie i działa pobudzająco na produkcję kolagenu, który skóra traci wraz z wiekiem. Masaż twarzy wykonywany systematycznie, niezależnie od tego na który rytuał masowania twarzy się zdecydujemy, działa jak lifting bez konieczności używania skalpela.

Musisz przeczytać:  Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Jak złagodzić skutki oparzeń? Sprawdź jak powinna wyglądać pierwsza pomoc

Japoński masaż twarzy kobido i masaż gua sha – który rodzaj jest lepszy oraz jak masować twarz aby szybko zobaczyć efekty

Masaż kobido

Poprawnie wykonany masaż kobido również działa na twarz w bardzo pozytywny sposób. Jest to jednak bardzo zaawansowana technika masażu, która wymaga ogromnej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia, dlatego przeprowadzenie lepiej masażu japońskiego należy powierzyć doświadczonemu masażyście. Masaż kobido polega na masowaniu twarzy dłońmi i składa się z kilku etapów, które muszą być wykonywane w określonej kolejności, aby przynieść oczekiwane skutki. Pierwszy etap pozwala rozluźnić się mięśniom twarzy, oraz przygotować do dalszych części masażu. Na drugą część masażu składa się szereg szybkich i mocnych oraz okrężnych ruchów, które mają za zadanie pobudzić krążenie krwi na obszarze całej twarzy a także szyi. W tym etapie masażysta może również oklepywać policzki oraz istotne miejsca na twarzy. Kolejny etap to drenaż limfatyczny, który ma za zadanie usprawnić przepływ krwi i limfy, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń i detoksykację organizmu. Następnie przechodzi się do etapu akupresury, która w której główną rolę odgrywa ucisk określonych punktów na twarzy, aby usprawnić pracę skóry i mięśni. Aby zakończyć masaż bardzo często wykonuje się delikatne ruchy opuszkami palców, aby twarz mogła się zrelaksować, mimo tego nie jest to delikatny masaż. Zwłaszcza drugi etap może należeć do nieco nieprzyjemnych a nawet bolesnych odczuć, jednak jest to całkowicie bezpieczna forma ujędrnienia skóry.

Masaż gua sha

Nazwa masażu wywodzi się z dwóch oddzielnych słów: gua – które oznacza „pocierać” oraz sha – które oznacza „czerwone ślady”. Już sama nazwa wskazuje, na jakiej zasadzie oraz jakie efekty daje masaż twarzy za pomocą specjalnego kamienia. Płytka gua sha ma kształt serca o nieregularnym kształcie i wykonana jest z naturalnych minerałów, najczęściej jest to jadeit lub różowy kwarc. W zestawie z kamieniem przeznaczonym do masażu gua sha, często występuje roller jadeitowy, którym również można wykonać skuteczny masaż. Przed wykonaniem masażu wałkiem lub płytką, należy zadbać o odpowiedni poślizg, aby nie naruszyć warstwy ochronnej skóry i nie doprowadzić do jej mikrouszkodzeń, dlatego w tym celu najlepiej zastosować serum lub olejek. Podczas masażu twarzy należy odpowiednio dopasować siłę nacisku kamienia, aby w którejkolwiek części twarzy nie powstały sine bruzdy. Okolice oczu czy obszar wokół ust powinno masować się używając minimalnego nacisku, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i bardziej podatna na urazy. Masaż gua sha polega na stymulacji określonych partii twarzy poprzez wykonywanie płytką krótkich i szybkich ruchów przypominających skrobanie, naprzemiennie z ruchami powolnymi i posuwistymi, które przyciągają i odciągają skórę. Aby poprawnie robić masaż twarzy gua sha trzeba stosować ruchy odśrodkowe, czyli przesuwać kamień od środka twarzy w kierunku skroni. Masując górną część twarzy również należy zacząć od środka czoła i kierować ruchy do zewnątrz. Specjalne wycięcia znajdujące się na płytce służą lepszemu dopasowaniu się jej do poszczególnych części twarzy, jak nos czy broda. Masowanie szyi płytką gua sha, pomoże zlikwidować niechciany podbródek.

Musisz przeczytać:  Cera sucha - przyczyny, charakterystyka i zasady pielęgnacji.

Polecamy także: