Zaznacz stronę

Mikrodermabrazja czym jest i jak wygląda przebieg zabiegu? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

W gabinetach medycyny estetycznej oferowane są bardzo różne zabiegi, które polepszają stan skóry. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest mikrodermabrazja. Wyróżnia się ona inwazyjnością oraz bardzo dużą skutecznością. Zaleca się go szczególnie w przypadku różnych niedoskonałości czy trądziku. Warto sprawdzić na czym polega ten zabieg, jak przebiegło i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. 

Czym jest mikrodermabrazja i co warto o niej wiedzieć?

Mikrodermabrazja przede wszystkim pozwala na złuszczanie starego naskórka. Cała procedura jest przeprowadzona całkowicie bezpiecznie bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań czy blizn. Skutki zabiegu są widoczne bardzo szybko. 

Warto zaznaczyć, że dzięki profesjonalnemu złuszczanie naskórka, na twarzy regenerują się całkiem nowe, pełnowartościowe komórki, które sprawiają, że cera prezentuje się bardzo świeżo i zdrowo. W ofercie gabinetów kosmetycznych dostępne są trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  1. diamentowa – stosowana w przypadku osób, które mają bardzo wrażliwą i delikatną cerę, przeprowadza się ją przy pomocy specjalnej głowicy, która usuwając naskórek nie pozostawia żadnego pyły, ani innych drobinek. Warto też zaznaczyć, że po zabiegu na twarzy nie ma żadnych czerwonych plam, ani innych zmian. 
  2. kurundowa – w tym przypadku podczas złuszczanie wykorzystuje się makronizowane kryształy, pozostawiają one pył, jednak jest to działanie celowe, ponieważ stymuluje on głębokie warstwy skóry do żywszej produkcji elastyny oraz kolagenu. Na twarzy mogą się pojawiać zaczerwienienia, jednak z czasem całkowicie ustępują. 
  3. tlenowa – do złuszczania martwego naskórka wykorzystuje się sól fizjologiczne oraz tlen. W ten sposób można się także pozbyć głębszych zanieczyszczeń, które pozostawione w skórze powodują powstanie niedoskonałości i zaskórników. 

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji?

Cały zabieg mikrodermabrazji zwykle trwa około jednej godziny. Nie wiąże się on z żadnym bólem czy dyskomfortem, dlatego nie trzeba dodatkowo robić znieczulenia. W pierwszej kolejności osoba, która przeprowadza zabieg bardzo dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę twarzy i ją odtłuszcza. Następnie do skóry przykłada się specjalną głowicę, która zasysa stary naskórek. Należy ją przyłożyć do każdego centymetra twarzy. Bardzo ważną jest dokładność i delikatność. Następnie kosmetyczka musi nałożyć skuteczny, nawilżający krem oraz krem z filtrem. 

Po zabiegu trzeba pamiętać o dalszym nawilżanie skóry i ochronie jej przed promieniami słonecznymi. Nie powinno się także uczęszczać na basen. 

To jak często przeprowadza się zabieg mikrodermabrazji jest sprawdzą indywidualną. Jednak zwykle zaleca się jego przeprowadzanie dwa lub trzy razy w miesiącu. Nie można decydować się na zabieg zbyt często, ponieważ może to doprowadzić do podrażnień. 

Jakich efektów można się spodziewać po przeprowadzeniu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji wiąże się z naprawdę spektakularnym efektami. Przede wszystkim jest to sposób na doskonałe i głębokie oczyszczenie skóry. Ponadto można w ten sposób wygładzić zmarszczki i pozbyć się różnych niedoskonałości. Mikrodermabrazja pozwala też na pozbycie się nieestetycznych przebarwień, zregenerowanie skóry oraz pobudzenie kolagenu, który odpowiada za młody wygląd. Regularne przeprowadzenie zabiegu to naprawdę dobry pomysł. 

Warto zaznaczyć, że zabieg mikrodermabrazji nie wiąże się z koniecznością żadnych ograniczeń czy wyrzeczeń w życiu codziennym. Od razu po zabiegu można śmiało wyjść do ludzi, jedynie na bardzo wrażliwej skórze mogą być widoczne zaczerwienienia. Zabieg ten jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które borykają się komplikacji różnego typu po peelingu chemicznym. Specjaliści zalecają przeprowadzenie tego zabiegu, kiedy występuje uporczywe trądzik, łojotok, szpecące blizny na twarzy, uszkodzenia i przebarwienia skóry wywołane promieniami słońca czy np. rogowacenie okołomieszkowe. 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, których wystąpienie sprawia, że przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe. Przede wszystkim należy zrezygnować z mikrodermabrazji w przypadku grzybicy, łuszczycy, wystąpienia wielu znamion, włókniaków, a także neurodermitis. Jest to bardzo ważne, aby sobie nie zaszkodzić. Specjaliści nie polecają także przeprowadzania zabiegu w czasie mroźnej zimy oraz upalne go lata. Po mikrodermabrazji skóra jest osłabiona, dlatego niekorzystne warunki atmosferyczne mogą wpłynąć negatywnie na jej stan. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mokrodermabrazji? 

Na zabieg mikrodermabrazji najczęściej decydują się osoby po 25. roku życia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystały z niego zarówno osoby młodsze jak i starsze. Coraz częściej interesują się nim także mężczyźni. Warto także zaznaczyć, że jest on też zalecany kobietom w okresie menopauzy, ponieważ bardzo szybko można osiągnąć efekt świeżej, zdrowej i promienistej skóry. 

Mikrodermabrazja to polecany zabieg, który pozwala na osiągnięcie bardzo spektakularnych efektów. Warto się na nie zdecydować, aby odświeżyć swoją cerę i pozbyć się wszelkich przebarwień i niedoskonałości. 

Polecamy także: