Zaznacz stronę

Dieta pudełkowa, dlaczego warto bliżej poznać zdrowy catering?

Catering dietetyczny jest znakomitym wyborem nie tylko dla osób, które marzą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale także dla tych, którzy nie mają czasu lub możliwości na codzienne gotowanie, a chcieliby spożywać w ciągu dnia smaczne zbilansowane posiłki, które będą dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Dieta pudełkowa sprawdza się również w przypadku osób chcących zadbać o swoje zdrowie a przy tym poprawić nawyki żywieniowe.

Dla wszystkich, którzy chcą poznać sposób na skuteczne odchudzanie

Utrata zbędnych kilogramów jest niezwykle trudnym procesem, wymagającym odpowiedniego przygotowania. Wiele osób uważa, że utrata masy ciała jest uzależniona głównie od aktywności fizycznej, jednak badania dowodzą, że kluczem do sukcesu są zdrowe i zbilansowane posiłki, które pozwolą zbudować deficyt kaloryczny. Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych nie tylko pozytywnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie, ale pozwoli osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a to wszystko jest możliwe właśnie dzięki pudełkowemu jedzeniu.

Posiłki opracowane przez dietetyka

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest to, że menu jest opracowywane przez osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków, czyli dietetyków. Dietetycy zwykle dokładają wszelkich starań, aby menu składało się z 3 lub 5 pełnowartościowych posiłków, dodatkowo dbając też o ich różnorodność. Ponadto dokonują także wyliczeń kalorii, które dla wielu osób mogą być problematyczne do obliczenia swojego dziennego zapotrzebowania.

Dieta pudełkowa – wersja men

Mężczyźni, którzy dbają o swoją sylwetkę i nie jest im obojętne to co spożywają w ciągu dnia, również będą usatysfakcjonowani możliwościami, które oferuje catering dietetyczny. Wybierając wariant men, każdy mężczyzna otrzymuje dietę dedykowaną do swoich potrzeb a jadłospisy w tego rodzaju wariantach, uwzględniają zwykle większą ilość kcal niż menu dla kobiet.

Dobry sposób na oszczędność czasu

Catering dietetyczny pozawala nie tylko skutecznie schudnąć, ale także zaoszczędzić sporo czasu w ciągu dnia na przygotowywanie posiłków. Gotowe posiłki wystarczy podgrzać dlatego jest to świetne rozwiązanie przeznaczone dla osób zabieganych, które nie mogą pozwolić sobie na codzienne gotowanie. Aby przygotować pełnowartościowe danie niekiedy potrzeba kilku godzin, dlatego wiele osób decydowało się na gotowe warianty potraw dostępne w sklepach, jednak tego rodzaju produkty zawierają w swoim składzie bardzo wiele konserwantów, przez co uniemożliwiają zdrowe odżywianie. O wiele lepszym wyborem jest catering dietetyczny, składający się z pysznych i pełnowartościowych posiłków.

Catering dietetyczny, czym kierować się przy wyborze idealnej diety?

Kaloryczność diety pudełkowej ma kluczowe znaczenie

Najlepszy catering dietetyczny to taki, który pozwoli nam skutecznie schudnąć, dlatego w pierwszej kolejności należy ustalić ilość spożywanych kalorii, która będzie optymalna przy zrzucaniu wagi. W zależności od wybranej opcji, możemy otrzymywać jedzenie o wartości 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1700 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal. Sportowcy, którzy dziennie wykonują treningi obciążające organizm powinni wybrać wariant dostarczający kalorii nawet na poziomie 3000 kcal – 4000 kcal dziennie. Przy doborze odpowiedniej kaloryczności znaczenie ma również płeć, ponieważ zwykle kobiety mają mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne niż mężczyźni.

Poproś o przykładowy jadłospis dla cateringu dietetycznego

Nie bez znaczenia jest również menu oferowane przez catering dietetyczny, dlatego dokonując wyboru warto zgłosić się po przykładowy jadłospis, który pozwoli ustalić czy dziennie otrzymamy 3 czy 5 posiłków. Zwykle warianty, które oferują 3 posiłki, składają się ze śniadania, obiadu oraz kolacji. W wariancie 5-cio posiłkowym dodatkowo możemy liczyć na drugie śniadanie oraz podwieczorek. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować nasze nawyki żywieniowe i zdecydować się na wariant, który będzie jak najlepiej dopasowany do naszych możliwości, aby uniknąć rozczarowania.

Zdrowy catering musi być zbilansowany

Poza różnorodnością dieta pudełkowa powinna być środkiem, który będzie dostarczał organizmowi najwyższej jakości substancji odżywczych za pomocą zbilansowanych posiłków. Zbilansowane posiłki to takie, które składają się zarówno z części roślinnych jak i tych pochodzenia zwierzęcego. Catering dietetyczny wiele osób wyobraża sobie w nieprawidłowy sposób, sądząc, że każdego dnia otrzymuje się podobny zestaw składający się w większości z warzyw. Tymczasem w cateringu często gotuje się pyszne posiłki podobne do tych, które przygotowujemy w domu, dlatego nierzadko w pudełku możemy znaleźć takie przeczy jak ziemniaczki z kotletem, polane aromatycznym sosem z dodatkiem ziół.

Upewnij się kiedy firma będzie dostarczać pudełkowe jedzenie

Przed zamówieniem cateringu sprawdź w jakich godzinach możesz spodziewać się dostawy swoich posiłków. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mają np. pracę zmianową i często godziny ich pracy nie są stałe tylko uzależnione od aktualnego grafiku. Godziny dostaw to ważny aspekt, do którego należy przyłożyć dużą uwagę, aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie odebrać pudełek na czas.

Polecamy także: