Zaznacz stronę

Chociaż parzenie herbaty może wydawać się bardzo prostym i nieskomplikowanym procesem, to prawdziwi fani naparów na pewno potwierdzą, że nie do końca tak jest. Sama wiedza to nie wszystko, gdyż nierzadko potrzebujemy zarówno dobrej jakości herbaty, ale też innych akcesoriów (a nawet sprzętów!), które ułatwią nam właściwe poprowadzenie czynności, którą nazywamy też rytuałem parzenia. Czy czajnik z regulacją temperatury to coś, w co powinniśmy wyposażyć naszą kuchnię?  

Czajnik, czyli niezbędny sprzęt w każdej kuchni 

Może i czajnik nie jest najważniejszym sprzętem w kuchni, ale na pewno odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Funkcjonalna i dobrze zaprojektowana przestrzeń kuchenna to nie tylko właściwe rozmieszczenie szafek, ale także umieszczenie na posiadanym metrażu niezbędnych sprzętów, które będą ułatwiały nam codzienne przygotowanie posiłków. Dobrej jakości czajnik na pewno powinien być ustawiony w takim miejscu, aby łatwo było po niego sięgnąć. Wystarczy tylko pomyśleć, ile razy dziennie przygotowujemy kawę czy herbatę, aby zrozumieć, że jest to sprzęt, w który warto zainwestować. 

Nie ma też wątpliwości co do tego, że na rynku jest dostępnych tak wiele modeli czajników, iż przeciętnemu konsumentowi trudno jest podjąć właściwą decyzję. Jesteśmy wręcz zaskoczeni możliwościami, jakie oferuje ten niewielki sprzęt oraz tym, jak na przestrzeni lat rozwinęła się technologia, którą wykorzystuje się przy projektowaniu niedużych rozmiarów AGD. Ale jak wybrać ten idealny model? 

Idealny czajnik dla wymagających – czym powinien się wyróżniać? 

Czajnik to niewielki sprzęt AGD, ale o wielkiej mocy. Warto sprawdzić, o jak dużej. Będzie miało to realny wpływ między innymi na to, jak szybko zagotujesz wodę, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie, a już zwłaszcza jeżeli nie chcemy czekać z niecierpliwością na możliwość zalania kubka z herbatą. Zwróć też uwagę na to, czy czajnik wygląda estetycznie oraz czy utrzymanie go w nienagannej czystości będzie problematyczne. Osadzający się kamień raczej nie sprawia, że Twój sprzęt AGD wygląda lepiej, a zwłaszcza jeżeli jego część wykonana jest z przezroczystego szkła.  

Kolejnym, równie ważnym aspektem jest to, jak wiele wody można zagotować za jednym razem. Mieszkając solo, raczej nie zwracamy na to uwagi, ale w rodzinie wielodzietnej czy mieszkaniu wynajmowanym przez studentów raczej zależy nam na tym, aby starczyło przegotowanej wody na więcej niż jedną kawę czy herbatę. Ostatnią, równie istotną kwestią jest możliwość regulacji temperatury. Do czego jest nam ona potrzeba?  

Rytuał parzenia herbaty a czajnik z regulacją temperatury 

Wspomniany już na samym początku rytuał parzenia herbaty to przede wszystkim znajomość tej czynności i wiedza, dzięki której potrafimy stworzyć idealny napar. Niektóre herbaty zyskują najlepszy smak dopiero wtedy, gdy parzymy je w odpowiedniej temperaturze i niekoniecznie jest to 100 stopni. Jeżeli więc chcemy postępować według wytycznych, jakie sugerują nam producenci herbat, powinniśmy wyposażyć swoją kuchnię w czajnik z regulacją temperatury.  

Przygotujmy potrzebne akcesoria, takie jak na przykład dzbanek z zaparzaczem i spróbujmy przygotować idealny napar. W tym celu warto wypróbować możliwości sprzętu od firmy Electrolux. Czajnik Expressionist EEWA7800, który posiada precyzyjny system regulacji temperatury SmartSense™ z aż 8 ustawieniami. Jeżeli szykujesz herbatę lub kawę tylko dla siebie, skorzystaj z funkcji OneCup Turbo™, która przygotuje 200 ml wrzącej wody w niecałe 60 sekund. Ponadto jest to sprzęt wyposażony w funkcję samoczynnego wyłączenia, zapewniającą bezpieczeństwo przed włączeniem pustego czajnika.  

Dla osób, które żyją w ciągłym biegu i niekoniecznie mają czas na długotrwałe i skomplikowane rytuały parzenia herbaty, firma Electrolux stworzyła urządzenie, które pomaga w jeszcze szybszym przygotowaniu ciepłego napoju. Czajnik Explore 7 E7GK1-8BP pozwala na parzenie herbaty sypanej bez konieczności używania specjalnych kubków z zaparzaczami. W jaki sposób? Do sprzętu zostało dołączone wygodne akcesorium, które pozwala zaparzyć liście w czajniku. Jednocześnie kontrolujemy temperaturę wody, dlatego mamy pewność, że nasz napój będzie smakował wyśmienicie. Możesz również zapomnieć o problemie z osadzającym się kamieniem, ponieważ czajnik posiada specjalny filtr, który zapobiega takim niespodziankom.  

Polecamy także: