Zaznacz stronę

Mata akupresurowa to poduszka z kolcami, która jest używana w gabinetach fizjoterapii. Mogłoby się wydawać, że jej użytkowanie sprawia ból, ale usprawnia krążenie, relaksuje, poprawia jakość snu, zniwelowanie stresu. Warto dowiedzieć się, mata do akupresury którą wybrać.

Czy warto korzystać z maty do akupresury?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto leżeć na macie akupresurowej, to pora abyś poznał największe zalety. Leżenie na niej działa odprężająco. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak pozytywnie na organizm działa mata do akupresury. Możesz liczyć na poprawienie samopoczucia, bo pobudza organizm do wytwarzania większej ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia. Mata do akupresury to świetna opcja dla osób, które szukają skutecznego sposobu na przyspieszenie procesu regeneracji ciało. Jest to szczególnie pomocne przy regularnym trenowaniu, po ćwiczeniach fizycznych. 

Warto zacząć przygodę z matą do akupresury, bo usprawnia krążenie krwi, ma korzystny wpływ na kondycję skóry. W sprzedaży znajdują się różne rodzaje mat do akupresury, ale wszystkie pozwalają na walkę z cellulitem, wspomagają odchudzanie, wspierają trawienie. Mata do akupresury będzie najlepsza do tego, abyś zredukował dolegliwości bólowe kręgosłupa, barków, szyi i głowy.

Czy wiesz, jaką matę do akupresury wybrać? 

Mata z kolcami to często wyrób medyczny, który poleca każdy dobry fizjoterapeuta. Możesz poprosić go o poradę w doborze najlepszego modelu. Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie ma być przeznaczenie maty do akupresury. Inny produkt sprawdzi się do użytku domowego niż gabinetu fizjoterapii. Na zestaw do akupresury mogą składać się różne elementy, w zależności od wybranego producenta. Dobrym wyborem będzie mata do akupresury z poduszką, aby móc pozytywnie oddziaływać na całe ciało. 

Jaki model maty do akupresury jest najlepszy, czyli jaką warto kupić matę? 

Jeśli zastanawiasz się, jaka mata do akupresury będzie odpowiednia, to pora dowiedzieć się nieco więcej o dostępnych produktach. Największą popularnością cieszy się obecnie:

·         Ekologiczna mata do akupresury (lniana, bawełniana, z włókna kokosowego, łusek gryki),

·         Mata 4fizjo,

·         Eco mat,

·         Mata all4fit,

·         Akumata eco,

·         Mata do akupresury lyapko. 

Mata do akupresury którą wybrać, aby być zadowolonym?

Przy wyborze mat do akupresury warto, abyś miał ma uwadze ostrość kolców, co ma szczególne znacznie dla początkujących. Twoje ciało musi przyzwyczaić się do nowych bodźców (każdy ma inny próg bólu), dlatego jako pierwsza najlepiej sprawdza się mata z plastikowymi kolcami, które są mniej ostre. Z kolei metalowe kolce to opcja dla osób, które mają już większe doświadczenie z użytkowaniem tego typu produktów. Naturalne jest to, że przy pierwszym użyciu maty do akupresury pojawi się dyskomfort. Przy regularnym stosowaniu będzie on coraz mniej odczuwalny. Podczas wyboru maty powinieneś zwrócić uwagę na Ilość kolców. Jeśli jesteś osobą początkującą, to lepiej, aby było ich więcej. Mniejsza ilość igieł przekłada się na intensywniejszy docisk. Możesz wybrać matę nadmuchiwaną, która dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa samoczynnie. 

Czym kierować się przy wyborze mat do akupresury?

Kupując matę do akupresury, powinieneś sprawdzić, z jakich została wykonana materiałów. Wypustki mogą być przykładowo z tworzywa ABS (będzie to odpowiednia mata do akupresury na początek). Z kolei w wersji metalowej używa się dodatku rozmaitych pierwiastków typu srebro lub miedź. Znaczenie ma też rozmiar maty do akupresury, dopasowany oczywiście do Twojego wzrostu i wielkości sylwetki. Duża mata jest odpowiednia, jeśli jesteś wysoki i masz szerszą budowę ciała. Pozwala na stymulowanie większej liczby punktów akupunkturowych na ciele, co zwiększa jej efektywność działania.Z kolei dla filigranowej kobiety odpowiednia jest wąska mata z poduszką. Jako niskiej osobie wystarczy Tobie krótka mata z poduszką, abyś mógł w pełni czerpać korzyści płynące z jej stosowania.

Co wybrać na początek? Pomoże Ci w tym ranking mat do akupresury

Jeśli nadal nie wiesz, którą wybrać matę do akupresury, to warto skorzystać z gotowych zestawień. Jest wiele poradników, które ułatwiają znalezienie najlepszego produktu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Osoby początkujące często popełniają błędy i kupują niewłaściwe dla siebie maty, przez co korzystanie z nich staje się dla nich nieprzyjemne i wręcz zniechęcające. W wyborze odpowiedniej maty do akupresury pomoże ranking z najbardziej polecanymi modelami. 

Którą matę do akupresury wybrać?

Zakup maty do akupresury to dobry wybór dla osób, które zmagają się z różnymi dolegliwościami bólowymi, przede wszystkim ze strony kręgosłupa. Korzystanie z niej ma pozytywny wpływ na cały organizm, ciało i umysł. Znaczenie ma to, czy mata jest hipoalergiczna i bezpieczna, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dużym ułatwieniem przy zakupie jest ranking tego typu produktów, dzięki któremu dowiesz, się jaką wybrać najlepszą matę do akupresury, czym cechują się poszczególne modele i na co zwracać szczególną uwagę.

Polecamy także: