logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

ZARZĄDZANIE & MARKETING

Strona: 1 | 2 | 3

SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE ZAINWESTOWAŁ W ZARZĄDZANIE APARATURĄ

Efektywne zarządzanie aparaturą medyczną, kontrola terminów, budowanie kompletnej historii serwisowej – to główne zalety systemu Appmedica, jaki właśnie wprowadził największy polski szpital - Szpital Uniwersytecki w Krakowie, posiadający 31 specjalistycznych klinik i 60 poradni. Zainstalowany program to narzędzie klasy CMMS (Computerised Maintenance Management Systems), które sprawować będzie pieczę nad wielotysięcznym parkiem aparaturowym.

2017-04-07

GIGANTYCZNA INWESTYCJA NA RYNKU MEDYCZNYM – BLISKO 30 MLN NA ROZWÓJ POLSKIEJ SIECI PLACÓWEK

Proroctwa związane z polskim rynkiem medycznym zaczynają się spełniać. Sieć Blue Medica z Łodzi otrzymała 30 mln zł z Funduszu WinVentures na rozwój, którego celem są przejęcia kolejnych placówek. Inwestycja potwierdza prognozy sprzed 4 lat, mówiące o konsolidacji rynku przez obcych i rodzimych potentatów.

2017-03-30

OBOWIĄZEK STATYSTYCZNY W 2017 ROKU

Informujemy, że wszystkie podmioty gospodarki narodowej, do których należą także jednostki systemu opieki zdrowotnej, zgodnie z ustawą z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U.95.88.439 z późn. zm.) są zobowiązane do prowadzenia określonej sprawozdawczości statystycznej
2017-02-28

NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ PRYWATNEGO SEKTORA MEDYCZNEGO. ZMIANY W PRAWIE I NIEPRZYCHYLNOŚĆ BANKÓW PROBLEMEM DLA PRYWATNYCH SZPITALI

System ochrony zdrowia powinien być nastawiony na satysfakcję pacjentów, a pod tym względem Polska jest w europejskim ogonie – uważa Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. To efekt braku długofalowej, spójnej strategii rozwoju służby zdrowia. Ostatnie zmiany, które zaproponował resort, w opinii OSSP mogą stanowić zagrożenie dla funkcjonowania prywatnych szpitali. Brak jasnych regulacji i nieprzychylność banków sprawiają, że przyszłość prywatnego sektora medycznego jest mglista.
2016-12-20

REKRUTACJA – CO ZROBIĆ, ABY ZATRUDNIĆ WŁAŚCIWĄ OSOBĘ ZA PIERWSZYM RAZEM?

Czy znasz ten gorzki smak zatrudnienia niewłaściwej osoby – a była z polecenia i miała się sprawdzić, pytając o doświadczenie – miałeś wrażenie, że właśnie kogoś takiego potrzebujesz; w czasie rozmowy czułeś się zrozumiany a jak tylko zaczęliście współpracę, okazało się, że jakbyście mówili różnymi językami?

2016-10-07

OSTRZEŻENIE GIODO i NIL

Ostrzeżenie dotyczy placówek i gabinetów, które otrzymują wiadomości od podmiotu o nazwie „Bądźmy Legalni", „Legalni z Prawem" czy „Kancelaria Liberty".
2016-07-26

TARGI MEDYCZNE WIHE JUŻ 4 PAŹDZIERNIKA!

5 października br., podczas Międzynarodowych Targów WIHE 2016, odbędzie się międzynarodowa konferencja „Modernizacja szpitali i placówek medycznych”, podczas której specjaliści z Polski, Luksemburga, Niemiec, Turcji, Anglii, Belgii, Holandii, Austrii, Serbii i Stanów Zjednoczonych będą opowiadać o nowoczesnych rozwiązaniach dla podmiotów medycznych.

2016-07-25

BĘDĄ CZĘSTSZE KONTROLE PODATKOWE LEKARZY

W 2016 r. branża medyczna po raz pierwszy znajduje się w Krajowym Planie Działania Administracji Podatkowej, który wyznacza kierunki działania urzędników skarbowych na dany rok.  Podatnicy, w tym lekarze-przedsiębiorcy, mają małą świadomość praw i obowiązków ciążących na organach podatkowych. Dlatego, jeśli dojdzie do kontroli skarbowej, zgadzają się nieświadomie na prowadzenie jej w sposób uwzględniający jedynie interes fiskusa.
2016-06-28

CZY SĄ LUDZIE URODZENI DO BYCIA LIDERAMI?

Czy są ludzie urodzeni do bycia liderem? Jakie cechy charakteru są kluczowe, aby być naprawdę skutecznym w swojej roli?
2016-02-17

LEK DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

Satysfakcja z pracy personelu medycznego ma bezpośredni wpływ na jakość opieki nad pacjentami
– wynika z najnowszego badania rynku medycznego firmy PeopleKeys®, światowego lidera
w wykorzystaniu testów kompetencji DISC Personality Assessment w rekrutacji i podnoszeniu efektywności zespołów.

2015-12-22
Strona: 1 | 2 | 3
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt