logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

RODO W PODMIOTACH LECZNICZYCH W 2018

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r. 14 września 2017 r. zostały opublikowane projekty nowej ustawy o ochronie danych osobowych wraz z projektem przepisów wprowadzających, które ustanawiają zmiany w ponad 130 ustawach w tym zmiany w przepisach sektora medycznego.

2017-11-20

Od lipca 2018 roku papierowe zwolnienia lekarskie zastąpią elektroniczne.

Za niecały rok elektroniczne zwolnienia lekarskie wyprą papierowe druki. Elektroniczne zwolnienia to wygodne rozwiązanie, które usprawnia pracę lekarzy i przedsiębiorców oraz ułatwia życie pracownikom – podkreślają eksperci ZUS. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi e-ZLA i dane dotyczące samego zwolnienia. Przez PUE pracodawca może też wysłać wniosek o kontrolę zwolnienia.
2017-10-02

Elektroniczna dokumentacja od 2019 roku

Elektroniczna dokumentacja medyczna ma obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2019 r.
2017-07-17

RUSZYŁ SYSTEM MONITOROWANIA KSZTAŁCENIA

Uruchomienie z dniem 1 maja 2017 r. Systemu Monitorowania Kształcenia (SMK) to rewolucyjna zmiana w obsłudze procesów związanych z kształceniem podyplomowym lekarzy i lekarzy dentystów.
2017-05-04

MEDYCYNA ESTETYCZNA POTRZEBUJE REGULACJI PRAWNYCH

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, choć coraz bardziej popularne i stosunkowo bezpieczne, są świadczeniami zdrowotnymi i nie mogą być wykonywane przez każdego – uważają Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Naczelna Rada Lekarska, które od dawna chcą, by uregulować kwestie związane z uprawnieniami do wykonywania tego typu procedur. Na apel tych organizacji odpowiedziało Ministerstwo Zdrowia, zapowiadając regulacje z zakresu świadczeń medycyny estetycznej.
2017-04-21

JAK STOSOWAĆ LEKI OFF-LABEL W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ? CZĘŚĆ 3.

W trzeciej, ostatniej części artykułu odniosę się do odpowiedzialności cywilnej lekarza wynikającej z leczenia off-label.

2017-02-15

MINISTERSTWO ZDROWIA O MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na apel Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia 9 grudnia 2016 r. NRL apelowała o podjęcie prac legislacyjnych mających na celu uregulowanie zasad udzielania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej.

2017-02-06

CO ZROBIĆ PO NIEUDANYM ZABIEGU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ?

W czasach pogoni za wieczną młodością, gdy w pracy wygląd bywa niemal równie ważny jak kompetencje zawodowe, coraz więcej osób decyduje się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Niestety, nie zawsze taka decyzja okazuje się słuszna. Co zrobić, gdy zabieg medycyny estetycznej się nie powiedzie?

2017-01-27

JAK STOSOWAĆ LEKI OFF-LABEL W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ? CZĘŚĆ 2.

W pierwszej część artykułu, odniosłem się do definicji terapii off-label, którą należy rozumieć jako zastosowanie niezgodne z zapisami charakterystyki produktu leczniczego oraz do braku prawnego zakazu ordynacji off-label. Obecnie przeanalizuję prawa pacjenta i lekarza w zakresie leczenia zgodnego z aktualną wiedzą medyczną oraz kiedy terapia off-label nosi znamiona eksperymentu medycznego.

2017-01-11

NIL OSTRZEGA PRZED „CEDGIF”

W związku z tym, że lekarze i lekarze dentyści prowadzący podmioty lecznicze albo praktyki zawodowe otrzymują od podmiotu określającego się jako „CEDGiF - Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm” niepodpisane pisma  z prośbą o uregulowanie „fakultatywnej opłaty rejestracyjnej” w wysokości 295 zł.
2017-01-05
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt