logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

GDY NFZ KONTROLUJE LEKARZA. CZĘŚĆ 2.

Wskazać należy, że kontrola NFZ dotyczyć może również kwestii gospodarczych, rozumianych w świetle przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. W oparciu o art. 77 ust. 2, w zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy ustaw szczególnych.
2014-11-27

GDY NFZ KONTROLUJE LEKARZA

Lekarze są zainteresowani podstawami prawnymi dla przeprowadzania przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontroli ich pracy. Podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych może przeprowadzić kontrolę udzielania świadczeń świadczeniobiorcom.
2014-11-25

ROZPORZĄDZENIE MF: LEKARZE Z KASĄ REJESTRUJĄCĄ BEZ WZGLĘDU NA WYSOKOŚĆ OBROTÓW

4 listopada 2014 roku Minister Finansów, Mateusz Szczurek, podpisał Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Trzy dni później, 7 listopada, przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw RP.
2014-11-18

OPINIA BIEGŁYCH NA TEMAT BŁĘDU LEKARSKIEGO W POSTĘPOWANIU KARNYM

Proces leczenia, szczególnie w warunkach szpitalnych, jest działaniem wieloaspektowym. Niejednokrotnie w trakcie leczenia opinie co do stanu zdrowia, diagnozy i sposobu leczenia wydaje szereg lekarzy.
2014-11-06

KTO JUŻ TERAZ MOŻE ODLICZYĆ 50% VAT-U OD PALIWA?

Odliczanie VAT-u od paliwa to wyjątkowo kusząca opcja dla przedsiębiorców, zważywszy, że samochody są potrzebne w większości firm. Pozwala to na spore oszczędności. Niestety, większość posiadaczy samochodów firmowych nie ma prawa odliczać VAT-u od paliwa aż do lipca 2015 r. Od tej zasady są jednak wyjątki.
2014-11-05

MINISTERSTWO FINANSÓW NIE UWZGLĘDNIŁO UWAG ZGŁOSZONYCH PRZEZ NACZELNĄ RADĘ LEKARSKĄ

Trwają konsultacje związane z planowanym Rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zwolnień z prowadzenia ewidencji. Nowe przepisy mają zobowiązać m.in. lekarzy i lekarzy dentystów do korzystania z kas fiskalnych już od 1 dnia sprzedaży detalicznej. Swoje uwagi do projektu, który opublikowano 25 września 2014 roku, zgłosiła Naczelna Rada Lekarska.
2014-10-22

SPOSOBY AMORTYZACJI SPRZĘTU MEDYCZNEGO

Przedmioty wykorzystywane na podstawie umowy leasingu finansowego amortyzuje się na zasadach ogólnych, a jedynie w pewnych okolicznościach możliwa jest amortyzacja podczas trwania umowy.
2014-10-07

KTO I KIEDY MOŻE PRZETWARZAĆ DANE OSOBOWE

Dokumentacja medyczna zawiera dwa rodzaje danych osobowych: identyfikujące –związane z ustaleniem tożsamości pacjenta orazmedyczne – dotyczące stanu zdrowia pacjenta. W zależności od tego, z którym rodzajem danych mamy do czynienia, Ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje odmienne przesłanki umożliwiające ich przetwarzanie.
2014-09-25

O LEASINGU - OD PODSTAW I NA PRZYKŁADACH. CZĘŚĆ II

W poprzedniej części omówiliśmy ogólnie czym jest leasing i co się wiąże z leasingiem operacyjnym. Poniżej jeszcze więcej wiedzy i informacji na ten temat.
2014-09-23

JAK ZAWIESIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Czy masz taki okres w roku kiedy nie ma pacjentów lub chcesz wyjechać i zastanawiasz się, co w tej sytuacji możesz zrobić? Każdą działalność można zawiesić, aby później wznowić – wraz z początkiem „nowego sezonu”. Co warto wiedzieć o zawieszaniu działalności?
2014-09-12
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt