logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

OPINIA BIEGŁYCH NA TEMAT BŁĘDU LEKARSKIEGO W POSTĘPOWANIU KARNYM

Proces leczenia, szczególnie w warunkach szpitalnych, jest działaniem wieloaspektowym. Niejednokrotnie w trakcie leczenia opinie co do stanu zdrowia, diagnozy i sposobu leczenia wydaje szereg lekarzy.
2014-11-06

KTO JUŻ TERAZ MOŻE ODLICZYĆ 50% VAT-U OD PALIWA?

Odliczanie VAT-u od paliwa to wyjątkowo kusząca opcja dla przedsiębiorców, zważywszy, że samochody są potrzebne w większości firm. Pozwala to na spore oszczędności. Niestety, większość posiadaczy samochodów firmowych nie ma prawa odliczać VAT-u od paliwa aż do lipca 2015 r. Od tej zasady są jednak wyjątki.
2014-11-05

MINISTERSTWO FINANSÓW NIE UWZGLĘDNIŁO UWAG ZGŁOSZONYCH PRZEZ NACZELNĄ RADĘ LEKARSKĄ

Trwają konsultacje związane z planowanym Rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zwolnień z prowadzenia ewidencji. Nowe przepisy mają zobowiązać m.in. lekarzy i lekarzy dentystów do korzystania z kas fiskalnych już od 1 dnia sprzedaży detalicznej. Swoje uwagi do projektu, który opublikowano 25 września 2014 roku, zgłosiła Naczelna Rada Lekarska.
2014-10-22

SPOSOBY AMORTYZACJI SPRZĘTU MEDYCZNEGO

Przedmioty wykorzystywane na podstawie umowy leasingu finansowego amortyzuje się na zasadach ogólnych, a jedynie w pewnych okolicznościach możliwa jest amortyzacja podczas trwania umowy.
2014-10-07

KTO I KIEDY MOŻE PRZETWARZAĆ DANE OSOBOWE

Dokumentacja medyczna zawiera dwa rodzaje danych osobowych: identyfikujące –związane z ustaleniem tożsamości pacjenta orazmedyczne – dotyczące stanu zdrowia pacjenta. W zależności od tego, z którym rodzajem danych mamy do czynienia, Ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje odmienne przesłanki umożliwiające ich przetwarzanie.
2014-09-25

O LEASINGU - OD PODSTAW I NA PRZYKŁADACH. CZĘŚĆ II

W poprzedniej części omówiliśmy ogólnie czym jest leasing i co się wiąże z leasingiem operacyjnym. Poniżej jeszcze więcej wiedzy i informacji na ten temat.
2014-09-23

JAK ZAWIESIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Czy masz taki okres w roku kiedy nie ma pacjentów lub chcesz wyjechać i zastanawiasz się, co w tej sytuacji możesz zrobić? Każdą działalność można zawiesić, aby później wznowić – wraz z początkiem „nowego sezonu”. Co warto wiedzieć o zawieszaniu działalności?
2014-09-12

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA LEKARZA

Obecnie obowiązująca regulacja przepisów prawa karnego nie wyodrębnia odrębnych zasad odpowiedzialności karnej lekarzy, ponoszą oni odpowiedzialność na zasadach ogólnych, przewidzianych w Kodeksie karnym. Aby lekarz poniósł odpowiedzialność karną jego zachowanie (działanie lub zaniechanie) musi wypełnić wszystkie znamiona przestępstwa przewidziane przez ustawę obowiązującą w czasie popełnienia danego czynu.
2014-09-09

O LEASINGU - OD PODSTAW I NA PRZYKŁADACH. CZĘŚĆ I

Gdy planujesz nabyć rzecz (np. samochód, komputer) lub prawo (np. licencję) aby wykorzystać następnie ten produkt w własnej działalności to stoisz przed wyborem finansowania – do wyboru masz leasing bądź kredyt. Zazwyczaj rozwiązanie naszych problemów i dylematów znajduje się w przepisach prawa podatkowego. Poniższy artykuł nie zawiera porównania kredytu i leasingu, natomiast obrazuje na przykładach z jakimi skutkami będziesz się mierzył korzystając z leasingu.
2014-09-05

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZAWODOWA LEKARZY

Odpowiedzialność zawodowa lekarzy nie jest tożsama z odpowiedzialnością karną, ani też odpowiedzialnością cywilną. Odpowiedzialność zawodowa może powstać w przypadku niedopełnienia obowiązku zawodowego, naruszenia zasad etyki i deontologii lekarskiej (godności zawodu), złamania przepisów związanych z wykonywaniem zawodu, a także nieprzestrzeganiem uchwał władz i organów samorządów lekarskich.
2014-07-29
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt