logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

ZOSTAŁO JUŻ NIEWIELE CZASU NA ZAKUP KASY FISKALNEJ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 4 listopada 2014 roku, lekarze i lekarze dentyści muszą zacząć korzystać z kas fiskalnych niezależnie od wysokości osiąganego obrotu. Warto przypomnieć, że już niedługo kończy się okres dostosowawczy, który miał pozwolić na spokojne zainstalowanie urządzenia rejestrującego.
2015-02-17

CZYNNOŚCI TOWARZYSZĄCE STOSOWANIU KASY FISKALNEJ

Głównym obowiązkiem lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną prowadzenie ewidencji przy użyciu kasy fiskalnej, będzie poświadczanie wykonania każdej usługi paragonem. Rejestrowaniu sprzedaży towarzyszą także inne czynności, m.in. archiwizowanie kopii paragonów oraz drukowanie raportów dobowych i miesięcznych. O czym jeszcze należy pamiętać?
2015-02-02

RYNEK PRACY CZEKAJĄ DUŻE ZMIANY PRAWNE


Najprawdopodobniej w 2015 roku zostaną wprowadzone zmiany w Kodeksie pracy dotyczące ograniczenia umów terminowych i wzrostu stabilizacji zatrudnienia. Zgodnie z propozycją MPiPS przedsiębiorca będzie mógł zatrudnić pracownika w ramach maksymalnie trzech umów terminowych, ale nie dłużej niż na 33 miesiące.
2015-01-16

PROCEDURA INSTALACJI KASY FISKALNEJ

Lekarze i lekarze dentyści, których od 1 stycznia 2015 roku obejmuje bezwzględny obowiązek rejestracji sprzedaży, muszą wyposażyć swoje gabinety w odpowiednie urządzenie fiskalne. Zakup kasy to jednak nie wszystko. Rozpoczęcie ewidencji sprzedaży wymaga również przestrzegania procedur zdefiniowanych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 14 marca 2013 roku.
2015-01-14

CO ZMIENI SIĘ OD 1 STYCZNIA 2015 W USTAWIE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych każdy podmiot przetwarzający dane osobowe (np. dane pracowników, klientów, pacjentów, itp.) ma obowiązek opracowania dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa danych osobowych.
2014-12-15

JAKIE FUNKCJE I PARAMETRY POWINNA OFEROWAĆ KASA FISKALNA DLA LEKARZA

Rozporządzenie Ministra Finansów, które wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku, będzie wymagało od wielu lekarzy i lekarzy dentystów dostosowania działalności do obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu urządzenia fiskalnego. Przed wyborem konkretnego rozwiązania technologicznego warto się jednak zastanowić, jakie parametry i funkcje kasy zapewnią komfort pracy w gabinecie.

 

2014-12-04

GDY NFZ KONTROLUJE LEKARZA. CZĘŚĆ 2.

Wskazać należy, że kontrola NFZ dotyczyć może również kwestii gospodarczych, rozumianych w świetle przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. W oparciu o art. 77 ust. 2, w zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy ustaw szczególnych.
2014-11-27

GDY NFZ KONTROLUJE LEKARZA

Lekarze są zainteresowani podstawami prawnymi dla przeprowadzania przez Narodowy Fundusz Zdrowia kontroli ich pracy. Podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych może przeprowadzić kontrolę udzielania świadczeń świadczeniobiorcom.
2014-11-25

ROZPORZĄDZENIE MF: LEKARZE Z KASĄ REJESTRUJĄCĄ BEZ WZGLĘDU NA WYSOKOŚĆ OBROTÓW

4 listopada 2014 roku Minister Finansów, Mateusz Szczurek, podpisał Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Trzy dni później, 7 listopada, przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw RP.
2014-11-18
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt