logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

ZBLIŻA SIĘ TERMIN ZGŁASZANIA ADMINISTRATORA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI

30 czerwca 2015 r. – termin zgłoszenia Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)
2015-06-23

LEASING SPRZĘTU MEDYCZNEGO - PROŚCIEJ JUŻ SIĘ NIE DA

Leasing jest obecnie najkorzystniejszą oraz coraz bardziej powszechną formą finansowania zakupu środków trwałych. Potwierdzają to wyniki sprzedaży branży leasingowej uzyskane w 2014 roku, opublikowane przez Związek Leasingu Polskiego (www.leasing.org.pl).
2015-03-05

ZOSTAŁO JUŻ NIEWIELE CZASU NA ZAKUP KASY FISKALNEJ

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 4 listopada 2014 roku, lekarze i lekarze dentyści muszą zacząć korzystać z kas fiskalnych niezależnie od wysokości osiąganego obrotu. Warto przypomnieć, że już niedługo kończy się okres dostosowawczy, który miał pozwolić na spokojne zainstalowanie urządzenia rejestrującego.
2015-02-17

CZYNNOŚCI TOWARZYSZĄCE STOSOWANIU KASY FISKALNEJ

Głównym obowiązkiem lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną prowadzenie ewidencji przy użyciu kasy fiskalnej, będzie poświadczanie wykonania każdej usługi paragonem. Rejestrowaniu sprzedaży towarzyszą także inne czynności, m.in. archiwizowanie kopii paragonów oraz drukowanie raportów dobowych i miesięcznych. O czym jeszcze należy pamiętać?
2015-02-02

RYNEK PRACY CZEKAJĄ DUŻE ZMIANY PRAWNE


Najprawdopodobniej w 2015 roku zostaną wprowadzone zmiany w Kodeksie pracy dotyczące ograniczenia umów terminowych i wzrostu stabilizacji zatrudnienia. Zgodnie z propozycją MPiPS przedsiębiorca będzie mógł zatrudnić pracownika w ramach maksymalnie trzech umów terminowych, ale nie dłużej niż na 33 miesiące.
2015-01-16

PROCEDURA INSTALACJI KASY FISKALNEJ

Lekarze i lekarze dentyści, których od 1 stycznia 2015 roku obejmuje bezwzględny obowiązek rejestracji sprzedaży, muszą wyposażyć swoje gabinety w odpowiednie urządzenie fiskalne. Zakup kasy to jednak nie wszystko. Rozpoczęcie ewidencji sprzedaży wymaga również przestrzegania procedur zdefiniowanych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 14 marca 2013 roku.
2015-01-14

CO ZMIENI SIĘ OD 1 STYCZNIA 2015 W USTAWIE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych każdy podmiot przetwarzający dane osobowe (np. dane pracowników, klientów, pacjentów, itp.) ma obowiązek opracowania dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa danych osobowych.
2014-12-15

JAKIE FUNKCJE I PARAMETRY POWINNA OFEROWAĆ KASA FISKALNA DLA LEKARZA

Rozporządzenie Ministra Finansów, które wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku, będzie wymagało od wielu lekarzy i lekarzy dentystów dostosowania działalności do obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu urządzenia fiskalnego. Przed wyborem konkretnego rozwiązania technologicznego warto się jednak zastanowić, jakie parametry i funkcje kasy zapewnią komfort pracy w gabinecie.

 

2014-12-04
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt