logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

ZGODA PACJENTA NA ZABIEG CHIRURGII PLASTYCZNEJ I ZABIEG KOSMETYCZNY

Zgoda pacjenta na zabieg chirurgii plastycznej obwarowana jest takimi samymi obowiązkami jak zgoda pacjenta na każdy inny zabieg medyczny-leczniczy. Natomiast zabiegi chirurgii estetycznej mają nieco inny charakter niż typowe zabiegi medyczne-lecznicze.
2015-11-19

OD PRZYSZŁEGO ROKU LEKARZE BĘDĄ MOGLI WYSTAWIAĆ E-ZWOLNIENIA LEKARSKIE. TO UŁATWIENIA DLA PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.
2015-11-12

PROBLEM KLASYFIKACJI PRAWNEJ ZABIEGÓW CHIRURGICZNO-PLASTYCZNYCH I KOSMETYCZNYCH

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i popularna wśród pacjentów. Jednak, od strony prawnej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (zabiegi kosmetyczne) oraz zabiegi chirurgii plastycznej powodują trudności w ich prawnym zakwalifikowaniu.
2015-10-13

ROZSZERZENIE WYKONYWANEGO ZABIEGU OPERACYJNEGO NA PODSTAWIE PIERWOTNEJ ZGODY PACJENTA

Uzyskanie zgody pacjenta na przeprowadzenie każdego zabiegu medycznego oraz wdrożenie leczenia ma doniosłe znaczenie zarówno z medycznego, jak i prawnego punktu widzenia.
2015-10-01

NOWE ZASADY ZAWIERANIA UMÓW O PRACĘ NA CZAS OKREŚLONY

W dniu 22 lutego 2016 roku wejdzie w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Najważniejsze zmiany wprowadzane nowelizacją dotyczą zasad zawierania umów o pracę, które ustawa ogranicza do trzech rodzajów: na okres próbny, na czas nieokreślony oraz na czas określony.

2015-09-18

OBOWIĄZEK ZGŁOSZENIA ZBIORU DANYCH DO GIODO

Zgodnie z ogólną regułą zawartą w art. 40 ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Administrator danych jest obowiązany zgłosić zbiór danych do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 43 ust. 1 i 1a.
2015-09-01

PRAWIDŁOWE PRZECHOWYWANIE KOPII PARAGONÓW FISKALNYCH

Przepisy wymagają od każdego przedsiębiorcy, korzystającego z kasy rejestrującej, przechowywania kopii wydrukowanych paragonów fiskalnych. Dokument tego typu należy archiwizować przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym wystawiony został dowód sprzedaży. Warto więc zadbać o to, aby istotne z punktu widzenia gabinetu dane nie uległy uszkodzeniu.

2015-08-25

ZA PÓŁ ROKU NOWE PRAWO UPADŁOŚCIOWE

Nowe przepisy restrukturyzacyjne mogą zapewnić przedsiębiorstwom większą szansę na gospodarcze przetrwanie.
2015-07-09

DO CZEGO SŁUŻY REZERWOWA KASA FISKALNA

Przedsiębiorców z branży medycznej, objętych koniecznością używania kas fiskalnych, mogą spotkać awarie urządzenia uniemożliwiające właściwą rejestrację sprzedaży usług i wydanie nabywcy paragonu.
2015-07-01
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt