logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

LEKARZ NIE MUSI UJAWNIAĆ DANYCH SWOICH PACJENTÓW

Lekarz w toku kontroli skarbowej nie musi ujawniać danych swoich pacjentów – taki wyrok wydał Naczelny Sąd Administracyjny  w dniu 4 marca 2016 r.

2016-03-11

LEKARZE W REKLAMACH

W związku z pojawiającymi się przypadkami udziału lekarzy w reklamach, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej doktor Grzegorz Wrona wystosował w dniu 26 stycznia 2016 roku komunikat.
2016-02-08

NIL O REKLAMACH Z UDZIAŁEM AKTORÓW ODGRYWAJĄCYCH POSTACIE LEKARZY

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara pismo dotyczące zapytania RPO w sprawie prezentowania reklam „pseudoleczniczych” preparatów przez aktorów odgrywających postacie lekarzy.
2016-02-04

UWAGA! REFORMA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

W grudniu 2015 Komisja Parlamentu Europejskiego zatwierdziła finalne porozumienie w sprawie zmian w zakresie ochrony danych osobowych w krajach członkowskich.
2016-01-25

Duże zmiany w Kodeksie pracy

Możliwe będzie zatrudnienie pracownika tylko na trzy umowy na czas określony, maksymalnie na 33 miesiące

2016-01-07

TRADYCYJNE ZWOLNIENIE LEKARSKIE STOPNIOWO BĘDZIE ZASTĘPOWANE PRZEZ E-ZWOLNIENIE

Wystawianie przez lekarzy zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej będzie możliwe od stycznia 2016 roku. Zwolnienie natychmiast trafi do ZUS-u, a następnie do pracodawcy. Tym samym pracownicy nie będą musieli pamiętać o dostarczeniu druku ZLA pracodawcy w ciągu 7 dni od daty wystawienia.
2015-12-10

ZABIEG CHIRURGICZNO-PLASTYCZNY I ZABIEG KOSMETYCZNY - ZOBOWIĄZANIE STARANNEGO DZIAŁANIA CZY REZULTATU?

W prawie zobowiązań przyjmuje się, iż jednym z podziałów świadczeń jest podział na świadczenia starannego działania i rezultatu. Czy w świetle obowiązujących przepisów możliwe jest przyjęcie przez lekarza zobowiązania, przez które ma on doprowadzić do oznaczonego rezultatu?

2015-12-02

ZGODA PACJENTA NA ZABIEG CHIRURGII PLASTYCZNEJ I ZABIEG KOSMETYCZNY

Zgoda pacjenta na zabieg chirurgii plastycznej obwarowana jest takimi samymi obowiązkami jak zgoda pacjenta na każdy inny zabieg medyczny-leczniczy. Natomiast zabiegi chirurgii estetycznej mają nieco inny charakter niż typowe zabiegi medyczne-lecznicze.
2015-11-19

OD PRZYSZŁEGO ROKU LEKARZE BĘDĄ MOGLI WYSTAWIAĆ E-ZWOLNIENIA LEKARSKIE. TO UŁATWIENIA DLA PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW

Od stycznia 2016 roku możliwe będzie wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej (e-ZLA). Te automatycznie będą wysyłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, skąd trafią na profil płatnika na Platformie Usług Elektronicznych.
2015-11-12

PROBLEM KLASYFIKACJI PRAWNEJ ZABIEGÓW CHIRURGICZNO-PLASTYCZNYCH I KOSMETYCZNYCH

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i popularna wśród pacjentów. Jednak, od strony prawnej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (zabiegi kosmetyczne) oraz zabiegi chirurgii plastycznej powodują trudności w ich prawnym zakwalifikowaniu.
2015-10-13
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt