logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

PRAWO & FINANSE

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

APEL NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ DO MINISTRA ZDROWIA

Dnia 9 grudnia 2016 r. Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do Ministra Zdrowia
2016-12-16

OD STYCZNIA WCHODZI W ŻYCIE OBOWIĄZEK POTWIERDZANIA GODZIN PRACY DLA OSÓB ZATRUDNIONYCH NA UMOWACH-ZLECENIACH

Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy.
2016-12-16

JAK STOSOWAĆ LEKI OFF-LABEL W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ? CZEŚĆ 1.

Wielu lekarzy w swojej codziennej praktyce wielokrotnie spotyka się z potrzebą zastosowania leku off-label, tj. niezgodnie z zarejestrowaną ulotką. Celem artykułu jest analiza sytuacji prawnej, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz podczas ordynacji off-label. Z racji złożoności problemu w obecnym cyklu skupię się nad terapią off-label w zabiegach medycyny estetycznej spełniających definicję świadczenia zdrowotnego.

2016-12-10

WAŻNE ZMIANY W USTAWIE O SWOBODZIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

W dniu 19 maja 2016r. weszła w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która określa, iż w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG) mogą być zamieszczane wyłącznie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, co do których przedsiębiorcy przysługuje tytuł prawny do nieruchomości.

2016-05-23

REKLAMY SUPLEMENTÓW DIETY Z UDZIAŁEM LEKARZY I FARMACEUTÓW – STANOWISKO GIS

Główny Inspektor Sanitarny odniósł się do apelu Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie wprowadzenia zmian legislacyjnych zmierzających do ograniczenia reklamy środków spożywczych, ze szczególnym uwzględnieniem suplementów diety, z udziałem osób posiadających wykształcenie medyczne lub farmaceutyczne lub odwoływania się do osób sugerujących posiadanie takiego wykształcenia.

2016-04-28

EUROPEJSKA REFORMA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH PRZYJĘTA

W dniu 14 kwietnia 2016 r. Parlament Europejski przyjął pakiet legislacyjny dotyczący nowych unijnych ram prawnych ochrony danych osobowych.

2016-04-26

CZY LEKARZ DENTYSTA MOŻE WYKONYWAĆ ZABIEGI ESTETYCZNE?

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej uważa, że lekarze dentyści mogą wykonywać zabiegi z wykorzystaniem botoksu, kwasu hialurynowego i innych substancji wstrzykiwanych w skórę w obrębie twarzoczaszki oraz okolic przyległych.
2016-04-22

PRAWO PACJENTA DO DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę jednej z wielkopolskich przychodni na decyzję Rzecznika nakładającą na tę placówkę karę pieniężną w wysokości 5o tyś. zł. Kara finansowa została nałożona w związku ze stosowaniem przez przychodnię praktyk naruszające zbiorowe prawa pacjentów w zakresie prawa dostępu do dokumentacji medycznej.

2016-04-20

SANEPID A WYMOGI DOSTĘPU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO PRAKTYKI LEKARSKIEJ

Do Naczelnej Rady Lekarskiej wpływały pisma od lekarzy i lekarzy dentystów, dotyczące stawianych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wymogów dostosowania pomieszczeń, w których ma być wykonywana indywidualna praktyka lekarska, do potrzeb osób niepełnosprawnych.
2016-04-08

ZMIANY W REJESTRACJI ZNAKU TOWAROWEGO

15 kwietnia 2016 roku zmienia się system rejestracji znaków towarowych w Polsce i będzie zbliżony do procedury obowiązującej w większości krajów Unii Europejskiej.

2016-03-23
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt