logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

POPULARNE ARTYKUŁY

ZGODA PACJENTA NA ZABIEG CHIRURGII PLASTYCZNEJ I ZABIEG KOSMETYCZNY

Zgoda pacjenta na zabieg chirurgii plastycznej obwarowana jest takimi samymi obowiązkami jak zgoda pacjenta na każdy inny zabieg medyczny-leczniczy. Natomiast zabiegi chirurgii estetycznej mają nieco inny charakter niż typowe zabiegi medyczne-lecznicze.
2015-11-19

PROBLEM KLASYFIKACJI PRAWNEJ ZABIEGÓW CHIRURGICZNO-PLASTYCZNYCH I KOSMETYCZNYCH

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i popularna wśród pacjentów. Jednak, od strony prawnej zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (zabiegi kosmetyczne) oraz zabiegi chirurgii plastycznej powodują trudności w ich prawnym zakwalifikowaniu.
2015-10-13

PRAWIDŁOWE PRZECHOWYWANIE KOPII PARAGONÓW FISKALNYCH

Przepisy wymagają od każdego przedsiębiorcy, korzystającego z kasy rejestrującej, przechowywania kopii wydrukowanych paragonów fiskalnych. Dokument tego typu należy archiwizować przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym wystawiony został dowód sprzedaży. Warto więc zadbać o to, aby istotne z punktu widzenia gabinetu dane nie uległy uszkodzeniu.

2015-08-25

KTO MOŻE WYKONYWAĆ ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Medycyna estetyczna nie jest odrębną specjalizacją. Często bywa kojarzona z dermatologią, ale według obowiązujących przepisów każdy lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu może po ukończeniu odpowiednich szkoleń, kursów albo studiów podyplomowych zostać lekarzem medycyny estetycznej.
2014-06-24

REJESTRACJA DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ

Działalność lecznicza jest regulowaną działalnością gospodarczą, czego konsekwencją jest istnienie obowiązku wpisu do odpowiedniego rejestru działalności regulowanej. Należy podkreślić, iż podmioty lecznicze - w zależności od formy prawnej jaką posiadają - obowiązane są dokonać uprzednio zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
2014-05-06
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt