logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

POLISH EXPERT SUMMIT MERZ AESTHETICS

POLISH EXPERT SUMMIT MERZ AESTHETICS

10 września 2018 roku w PKIN w Warszawie odbyła się pierwsza konferencja naukowa pod hasłem „Polish Expert Summit Merz Aesthetics”, organizowana przez Urgo Aesthetics.

W konferencji uczestniczyło 80 lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski. Goście zgromadzeni w Pałacu Kultury i Nauki mieli okazję wziąć udział w prelekcjach dotyczących holistycznego podejścia do estetyki twarzy. Przedstawione zostały możliwe działania niepożądane zabiegów medycyny estetycznej i sposoby na to, jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić. Na program konferencji złożyło się pięć paneli wykładowych:

  • „Piękne usta z Belotero” nowoczesne techniki wypełnienia i głębokiego nawilżenia. Live show – Dr Tatjana Pavicic, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, wenerolog, prowadząca własną klinikę w Monachium,
  • Powikłania po zastosowaniu wypełniaczy: jak ich uniknąć. Podstawy anatomii – Dr Tatjana Pavicic oraz Dr Andrzej Ignaciuk, ekspert i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging,
  • Dolina łez – trudna okolica zabiegowa, ale nie z Belotero! Live show – Dr Bożena Jendrysik, lekarz medycyny estetycznej, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, flebolog,
  • Spektakularne efekty Ultherapy. Własne doświadczenia – Dr Anna Antczak, chirurg dziecięcy i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Dermamed,
  • „Nieznajomość prawa szkodzi” – co powinien wiedzieć lekarz w codziennej praktyce – Mec. Daria Mientkiewicz, ekspert z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa medycznego.

Dr Andrzej Ignaciuk wraz z zagranicznym gościem, dr Tatjaną Pavicic, przedstawił temat wypełniaczy i tego, jak uniknąć powikłań po ich stosowaniu. Wykładowi dr Pavicic towarzyszył pokaz „live show”. Pani Doktor opowiedziała także o nowoczesnych technikach wypełniania ust za pomocą preparatu Belotero – najwyższej jakości produktu z linii wytwarzanej w Szwajcarii, szeroko stosowanej od wielu lat przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Zastosowana została technika „Liplush tehnique” – nowatorska metoda konturowania i wypełnienia ust. Gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego Belotero cechuje się wysoką elastycznością, spoistością oraz plastycznością. W jej skład wchodzą: Belotero Hydro, Belotero Soft, Belotero Balance, Belotero Intense, Belotero Volume. Produkty Belotero dają przewidywalne i naturalne rezultaty. Poszczególne preparaty mogą być używane osobno lub w połączeniu.

Równie ciekawa preselekcja z pokazem odbyła się za sprawą dr Bożeny Jendrysik, która w swoim wystąpieniu poruszyła temat skuteczności wypełniaczy Belotero w kontekście odmładzania trudnej okolicy zabiegowej, jaką jest dolina łez.

Dr Anna Antczak z Kliniki Dermamed była natomiast odpowiedzialna za warsztatową część spotkania dotyczącą efektów działania Ultherapy. System Ulthera firmy Merz Aesthetics to oryginalny, pierwszy w historii i jedyny aparat do zabiegów medycyny estetycznej, który łączy ultradźwiękowe obrazowanie ze skoncentrowaną energią ultradźwięków w celu uzyskania przewidywalnego, nieinwazyjnego liftingu oraz podniesienia i napięcia skóry. Dzięki wyposażeniu urządzenia w ekran USG lifting przeprowadza się pod kontrolą nowatorskiej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, dzięki czemu lekarz ma wgląd w obszar poddany działaniu ultradźwięków oraz pełną kontrolę nad przebiegiem procedury. Według wykonujących go lekarzy medycyny estetycznej daje rezultaty porównywalne wyłącznie z tymi, jakie uzyskuje się po operacji plastycznej.

Skuteczność zabiegów Ulterapy wykonanych przy użyciu urządzenia Ulthera potwierdziło  wiele badań klinicznych w renomowanych ośrodkach: Harvard Medical School, University of California w San Diego oraz Wellman Center for Photomedicine w Massachusetts General Hospital.  Rezultatem testów było uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA "de novo”. Oznacza to, że Ulthera jest zabiegiem unikalnym, niemającym obecnie odpowiednika na rynku medycznym. Również w 2009 roku procedura otrzymała certyfikat Health Canada, zaś rok wcześniej – European Certificate of Conformance (CE Mark).

Konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników. Organizatorzy natomiast już zapowiadają chęć kontunuowania podobnych wydarzeń w postaci stałej corocznej konferencji dedykowanej problematyce medycyny estetycznej.

img_40732_ok_640

img_41102_ok_640


X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt