logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

OPASKA OPIEKUN SIDLY CARE

OPASKA OPIEKUN SIDLY CARE

Większość  z nas - od pewnego momentu w życiu ma kogoś kim się opiekuje. Dla jednych są to dzieci, dla innych rodzice, dla jeszcze innych partnerzy, przyjaciele czy po prostu znajomi. Konieczność, obowiązek czy potrzeba opieki często zderza się z trudnościami wynikającymi z  pracy, trybu życia, odległości czy ograniczeń czasowych. Jeszcze trudniej jest, gdy osoby będące pod naszą opieką zmagają się z chorobami, niepełnosprawnością, trudnym leczeniem lub po prostu z samotnością. Czy możemy coś zrobić  aby nasi rodzice lub chore dziecko, niepełnosprawny partner czy samotny znajomy poczuli się bezpiecznie?

Współczesna technologia pozwala sprostać przynajmniej części wyzwań związanych z opieką. Mamy już możliwości korzystania z rozwiązań zapewniających przynajmniej częściową pomoc oraz dających poczucie bezpieczeństwa dla opiekuna i podopiecznego.

SiDLY Care to pierwsze na rynku telemedycznym urządzenie umożliwiające zdalną opiekę medyczną. Stworzone z potrzeby serca do opieki nad ukochaną babcią, a teraz udostępnione dla wszystkich.

To jedyne takie urządzenie w Polsce, jak i zagranicą, które w postaci dizajnerskiej antyalergicznej opaski mieści tak dużo funkcji.  Jej wyjątkowość polega na tym, że osoba, która ją nosi jest otoczona ochroną dzięki m.in. przyciskowi bezpieczeństwa SOS, który wystarczy nacisnąć, aby w telefonie opiekuna pojawił się sms z informacją SOS. Kiedy osoba upadnie lub straci przytomność również pojawi się sms z tą informacją i lokalizacją, gdzie to się wydarzyło. To daje ogromne poczucie bezpieczeństwa dla obu stron, daje możliwość normalnego funkcjonowania i nie ogranicza życia do czterech ścian. Opaska też przypomni o braniu leków - co często jest problematyczne zwłaszcza wśród starszych osób. Jednak to nie wszystko co potrafi Opaska Opiekun - bo poinformuje też o tym, że opaska jest zdjęta lub źle założona. Współpracuje z aplikacją pracującą na smartfonach z systemem Android, na którą oprócz wszystkich wcześniejszych informacji będzie wysyłać aktualną temperaturę i tętno podopiecznego.

Opaska Opiekun Sidly Care pozwala seniorom, chorym czy niepełnosprawnym być pod ciągłą opieką, która w żaden sposób nie zakłóca ich trybu życia. Pozwala na poczucie bezpieczeństwa jakie mogli mieć tylko w towarzystwie innej osoby. Mogą swobodniej poruszać się poza domem i korzystać z życia.

Urządzenie jest w pełni autonomiczne. Ma wbudowaną kartę SIM, dzięki której wysyła dane i informacje w sieci GSM. Użytkownik (opiekun) pobiera na swój smartfon specjalną darmową aplikację (dla systemu Android), rejestruje w niej opaskę i jest gotowy do działania. Aplikacja zainstalowana w telefonie lub tablecie pozwala na jednoczesne nadzorowanie wielu opasek.

 

Opaska stworzone jest dla:

 • seniorów,
 • osób chorych (Alzheimer, Parkinson, epilepsja, stwardnienie rozsiane itp.),
 • osób chcących na bieżąco monitorować parametry życiowe,
 • kobiet w ciąży prowadzących aktywny tryb życia (monitorowanie tętna, możliwość natychmiastowego wezwania pomocy),
 • jako wspomaganie długotrwałej rehabilitacji domowej, samodzielnych ćwiczeń, wczesnego reagowanie na nieprawidłowości (telerehabilitacja, m. in. u osób po zawale serca i innych zabiegach kardiologicznych),
 • jako stały nadzór nad wybranymi parametrami u osób przewlekle chorych w warunkach domowych, jak i w trakcie hospitalizacji (telenadzór, m.in. umożliwiających optymalizację czasu pracy i wykonywania obchodu przez pielęgniarki),
 • z wywiadem arytmii, omdleń, utrat przytomności,
 • w trakcie terapii infekcji (antybiotyki, leki przeciwwirusowe),
 • z mniejszymi zdolnościami poznawczymi (np. zespoły otępienne),
 • z zaburzeniami motoryki dużej i wysokim ryzykiem upadku (np. chorzy po udarze, z chorobą Parkinsona, stosujący leki zaburzające koordynację ruchową – leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne),
 • wymagających regularnego stosowania wielu leków (przypominanie o lekach, ocena parametrów życiowych po zażyciu leków, jak na przykład w sytuacji stosowania leków zwalniających czynność serca).

 

Aplikacja pozwala na zaprogramowanie takich parametrów jak:

 • numery telefonów, na które mają przychodzić wiadomości przesyłane przez opaskę,
 • częstotliwość dokonywanych pomiarów,
 • czasy przypomnień o przyjmowaniu leków (wraz z opisem).

Pomiary dokonywane przez urządzenie są przekazywane bezpośrednio i jednocześnie na tablet i telefon komórkowy oraz specjalną platformę, do której dostęp wymaga posiadania jedynie przeglądarki internetowej i komputera z dostępem do internetu.

SiDLY Care pozwala w jednym niewielkim urządzeniu łączyć wiele funkcji, które normalnie wymagają użycia kilku sprzętów medycznych. Jest połączeniem wygody i funkcjonalności. Pozwala zminimalizować ryzyko sytuacji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu użytkowników opaski i umożliwia natychmiastową reakcję, zapewnia regularność pomiarów, buduje ich historię oraz wspiera proces prediagnozy. Urządzenie wyróżnia kompleksowość funkcjonalności, kompatybilność ze wszystkimi standardami komunikacyjnymi oraz dyskretna wielkość. Materiał, z którego jest wykonana jest antyalergiczny i atestowany.

Opaska Sidly Care jest w całości wymyślona, opracowana i wykonana w Polsce. Za swoją innowacyjność, nowoczesność i zaawansowanie technologiczne zdobyło wiele cennych nagród, takich jak: Najbardziej Innowacyjny Produkt WIHE 2015, Laur Eksperta 2015/2016. Posiada też certyfikaty: TUV oraz CE.

Dodatkowym atutem będzie w najbliższym czasie uruchomienie dla użytkowników opaski Centrum Monitoringu, którego pracownicy będą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu czuwali nad bezpieczeństwem podopiecznych i reagowali na niepokojące sygnały, takie jak upadek czy sygnał SOS.

Tą opaską ochraniamy najbliższych, dajemy im poczucie bezpieczeństwa, możliwość szybszego powrotu do zdrowia, jak i pogłębiamy relację z tymi, którzy są daleko, a których tak kochamy.

Katarzyna Maj, Konrad Maj - medicaNET  sp. z o.o. dystrybutor Sidly Care  www.medicanet.pl

 


X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt