logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

NIL UDOSTĘPNIA KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA PACJENTÓW

NIL UDOSTĘPNIA KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA PACJENTÓW
Naczelna Izba Lekarska udostępnia wzór klauzuli informacyjnej dla pacjentów. Dokument można wydrukować i wywiesić w poczekalni praktyki lekarskiej.

Ostateczny kształt obowiązku informacyjnego zostanie doprecyzowany w Kodeksie Branżowym, który jest na etapie projektowania i uzgadniania z Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Niemniej taka ogólna klauzula wywieszona w poczekalni gabinetu będzie jednym z głównych elementów wykonania obowiązku informacyjnego (jeśli nie jedynym).

Udostępnienie pacjentom takiej klauzuli informacyjnej nie może być traktowane jako wypełnienie wszystkich obowiązków, które niesie ze sobą Rozporządzenie RODO. W jednym z akapitów wzór klauzuli wychodzi poza materię ochrony danych osobowych i przypomina pacjentom praktyki o ich prawie do upoważnienia osób bliskich do dowiadywania się o stanie zdrowia oraz do występowania o kopie dokumentacji medycznej. Informacja taka powinna być dostępna dla pacjentów, a jej konsekwencją musi być posiadanie przez praktykę odpowiednich wzorów wniosków jakie mogą chcieć złożyć pacjenci.

Do pobrania
- informacja dla pacjentów,
- upoważnienie osoby bliskiej do informacji o stanie zdrowia pacjenta,
- wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej.

Źródło:https://www.nil.org.pl/aktualnosci/lekarzu,-lekarzu-dentysto!-udostepniamy-klauzule-informacyjna-dla-pacjentow


X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt