logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

JAK STOSOWAĆ LEKI OFF-LABEL W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ? CZĘŚĆ 2.

W pierwszej część artykułu, odniosłem się do definicji terapii off-label, którą należy rozumieć jako zastosowanie niezgodne z zapisami charakterystyki produktu leczniczego oraz do braku prawnego zakazu ordynacji off-label. Obecnie przeanalizuję prawa pacjenta i lekarza w zakresie leczenia zgodnego z aktualną wiedzą medyczną oraz kiedy terapia off-label nosi znamiona eksperymentu medycznego.

2017-01-11

NIL OSTRZEGA PRZED „CEDGIF”

W związku z tym, że lekarze i lekarze dentyści prowadzący podmioty lecznicze albo praktyki zawodowe otrzymują od podmiotu określającego się jako „CEDGiF - Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm” niepodpisane pisma  z prośbą o uregulowanie „fakultatywnej opłaty rejestracyjnej” w wysokości 295 zł.
2017-01-05

NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ PRYWATNEGO SEKTORA MEDYCZNEGO. ZMIANY W PRAWIE I NIEPRZYCHYLNOŚĆ BANKÓW PROBLEMEM DLA PRYWATNYCH SZPITALI

System ochrony zdrowia powinien być nastawiony na satysfakcję pacjentów, a pod tym względem Polska jest w europejskim ogonie – uważa Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. To efekt braku długofalowej, spójnej strategii rozwoju służby zdrowia. Ostatnie zmiany, które zaproponował resort, w opinii OSSP mogą stanowić zagrożenie dla funkcjonowania prywatnych szpitali. Brak jasnych regulacji i nieprzychylność banków sprawiają, że przyszłość prywatnego sektora medycznego jest mglista.
2016-12-20

APEL NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ DO MINISTRA ZDROWIA

Dnia 9 grudnia 2016 r. Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do Ministra Zdrowia
2016-12-16

OD STYCZNIA WCHODZI W ŻYCIE OBOWIĄZEK POTWIERDZANIA GODZIN PRACY DLA OSÓB ZATRUDNIONYCH NA UMOWACH-ZLECENIACH

Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy.
2016-12-16

JAK STOSOWAĆ LEKI OFF-LABEL W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ? CZEŚĆ 1.

Wielu lekarzy w swojej codziennej praktyce wielokrotnie spotyka się z potrzebą zastosowania leku off-label, tj. niezgodnie z zarejestrowaną ulotką. Celem artykułu jest analiza sytuacji prawnej, w jakiej znajduje się zarówno pacjent, jak i lekarz podczas ordynacji off-label. Z racji złożoności problemu w obecnym cyklu skupię się nad terapią off-label w zabiegach medycyny estetycznej spełniających definicję świadczenia zdrowotnego.

2016-12-10

Prawo, pieniądze i medycyna – merytorycznie podczas WIHE 2016

6 października zakończyły się Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2016. W przestrzeni targowej warszawskiego EXPO XXI blisko 90 wystawców z 10 krajów świata ( m. in. Chin, Ukrainy, Niemiec, Szwecji
i Wielkiej Brytanii) zaprezentowało swoje najnowsze produkty i osiągnięcia technologiczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się konferencje związane z prawem, pozyskiwaniem funduszy, ale także modernizacją szpitali i nowoczesnymi technikami w anestezjologii i intensywnej terapii. Nagroda za „Najbardziej Innowacyjny Produkt targów WIHE 2016” powędrowała do firmy Nestmedic oraz AssisTech.

2016-10-18

Najlepsi eksperci, nowości i trendy – za nami XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Za nami XVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który odbył się w dniach 7-9 października 2016 r. w Warszawie.
2016-10-18

REKRUTACJA – CO ZROBIĆ, ABY ZATRUDNIĆ WŁAŚCIWĄ OSOBĘ ZA PIERWSZYM RAZEM?

Czy znasz ten gorzki smak zatrudnienia niewłaściwej osoby – a była z polecenia i miała się sprawdzić, pytając o doświadczenie – miałeś wrażenie, że właśnie kogoś takiego potrzebujesz; w czasie rozmowy czułeś się zrozumiany a jak tylko zaczęliście współpracę, okazało się, że jakbyście mówili różnymi językami?

2016-10-07
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt