logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

LEKARZU! KASA FISKALNA OBOWIĄZKOWA BEZ ZWŁOKI

LEKARZU! KASA FISKALNA OBOWIĄZKOWA BEZ ZWŁOKI
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z 16. grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, opublikowanym w Dzienniku Ustaw 28. grudnia, pod poz. 2177, lekarze i lekarze dentyści, którzy rozpoczynają udzielanie świadczeń zdrowotnych na rzecz osób fizycznych muszą zainstalować kasę fiskalną od razu, już z chwilą dokonania pierwszej sprzedaży takiej usługi.

Wcześniej w takich przypadkach, czyli w sytuacji gdy lekarz pracował dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, na mocy przepisów jeszcze z 2014 roku możliwe było odroczenie obowiązku zainstalowania kasy fiskalnej o dwa pełne miesiące kalendarzowe od daty rozpoczęcia świadczenia takich usług.

Informacja ta jest ważna dla lekarzy i lekarzy dentystów rozpoczynających działalność lub przekształcających formę swojej działalności. Teraz muszą posiadać kasę fiskalną od razu.

Źródło: http://izba-lekarska.pl

X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt