logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

Jak mam się przygotować do rozmów z kandydatkami na stanowisko recepcjonistki?

Jak mam się przygotować do rozmów z kandydatkami na stanowisko recepcjonistki? – pyta właściciel gabinetu.

 

Poszukuję recepcjonistki do mojego gabinetu. Zamieściłem ogłoszenie w serwisie rekrutacyjnym. Jak mam się przygotować do rozmów z kandydatami? – pyta właściciel gabinetu.

Efektywność procesu rekrutacji zależy w dużym stopniu od postawy i przygotowania osoby rekrutującej. Dlatego dobrze przygotuj się do rozmów.  Rozpocznij od przeglądania aplikacji kandydatów. Przeanalizuj aplikacje, wypisz pytania i uwagi do informacji w nich zawartych.  Selekcjonuj i oceniaj cv przez pryzmat profilu idealnego kandydata i wybierz aplikacje osób, które ścisłe spełniają twoje wymagania.

Po analizie aplikacji, zdecyduj z iloma osobami chcesz się spotkać i skontaktuj się z nimi. Ustal terminy spotkań, upewniając się, że kandydaci wiedzą gdzie mają przybyć na  rozmowy.

Rozmowy z kandydatami to kluczowy etap rekrutacji. Dlatego wygospodaruj odpowiednią ilość czasu i miejsce, w którym nikt nie będzie wam przeszkadzał. Przygotuj listę pytań, które pozwolą ci pogłębić wiedzę o kandydacie i uzyskać odpowiedzi, czy kandydat spełnia twoje oczekiwania.  Zastanów się jakie informacje o poszczególnych kandydatach chcesz uzupełnić, pogłębić czy zweryfikować podczas rozmowy.

Szukaj osób proaktywnych, czyli nastawionych na ciągłe doskonalenie, szukanie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań. 

Szukaj osób, które lubią pracę z ludźmi i pomaganie innym. Takie osoby będą zaangażowana w rozwój twojego gabinetu i otwarte na nowe możliwości. Z łatwością podejmą się nowych, dodatkowych zadań, a nawet same je zainicjuje.

Kiedy już zatrudnisz odpowiednią osobę, dostarczaj jej narzędzi i motywacji do ciągłego rozwoju. Dzięki temu stworzysz uczące się i odnoszące sukcesy miejsce.


X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt