logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

DZIEWIĘĆ KROKÓW DO WŁASNEJ PRAKTYKI I GABINETU. KROK PIERWSZY: OD CZEGO ZACZĄĆ

DZIEWIĘĆ KROKÓW DO WŁASNEJ PRAKTYKI I GABINETU. KROK PIERWSZY: OD CZEGO ZACZĄĆ
Jesteś studentem, a może absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego, marzącym o założeniu własnego gabinetu? Codziennie myślisz o tym, jak stworzyć własną firmę i zacząć realizować się w roli nowoczesnego lekarza i przedsiębiorcy?

Jest wiele czynników składających się na powodzenie takiego planu. Jedne z ważniejszych to przygotowanie oraz sposób myślenia przyszłego lekarza i przedsiębiorcy. Umiejętność wyznaczania celu, obrazu końcowego na tyle atrakcyjnego, by chcieć do niego dążyć przez następne kilka lat.

Wyniki badania „Pierwszy krok w biznesie”, przeprowadzonego na początku 2014 roku przez infoDENT24.pl, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii i Be Active Dentist, pokazują, że prawie każdy lekarz dentysta po uzyskaniu PWZ planuje otworzyć własną praktykę dentystyczną, a co drugi myśli o własnym gabinecie.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Zanim rzucisz się w wir poszukiwań źródeł finansowania, miejsca w dobrej lokalizacji, rozmów z dostawcami etc., warto byś poświęcił czas na planowanie i szczegółowe określenie tego, czego pragniesz. Ludzie sukcesu, niezależnie od branży, w jakiej działają, wiedzą, że umiejętne wyznaczanie celów jest podstawowym warunkiem sukcesu. Koncentrują się na wizji, na tym, co chcą osiągnąć. Realizują z sukcesem plany, ponieważ wyznaczają sobie jasne, mierzalne i określone czasowo cele w każdym obszarze działalności firmy. Następnie konsekwentnie je realizują. Mają praktykę w zadawaniu sobie pytań: Co jest moim celem? Jakie wyniki chcę osiągnąć? Jakie zyski i udział w rynku? Myślą o celach również w pewien charakterystyczny sposób, zwiększający prawdopodobieństwo zrealizowania ich.

Anna Czelej, Małgorzata Kaczyńska, FutureMD

Cały artykuł na Stomatologianews.pl

Logo cyklu Dla zak firme

 

X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt