logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

Czy wymagana jest opinia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w celu rejestracji nowej praktyki lekarskiej?

Wykreślono zapis obligujący lekarzy i lekarzy dentystów do posiadania opinii właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o spełnieniu warunków wymaganych przy udzielaniu określonych świadczeń́ zdrowotnych, a także świadczeń́ udzielanych w zakresie określonym w art. 30 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. z 2008 r. Nr 136, poz. 857, z późn. zm.). W aktualnym stanie prawnym lekarz, lekarz dentysta powinien dysponować́ pomieszczeniem odpowiadającym wymaganiom określonym w art. 22. Pomieszczenie, w którym będą̨ udzielane świadczenia zdrowotne, wyposażone powinno być w produkty lecznicze, wyroby medyczne, aparaturę i sprzęt medyczny, odpowiednie do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych.

W praktyce oznacza to, że opinia państwowego powiatowego inspektora sanitarnego nie jest już wymagana w celu rejestracji nowej praktyki zawodowej.

X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt