logo
HOME ZARZĄDZANIE & MARKETING PRAWO & FINANSE BLIŻEJ PACJENTA PIERWSZE KROKI KALENDARIUM LIFESTYLE TECHNOLOGIE

DOKUMENTY

OGŁOSZENIA

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

CEFALY - NOWA METODA LECZENIA BÓLÓW GŁOWY

CEFALY - NOWA METODA LECZENIA BÓLÓW GŁOWY
Cefaly to metoda leczenia uporczywych bólów głowy o różnym podłożu, takich jak: zwykła migrena, przewlekła migrena, migrena epizodyczna, migrena z aurą, oczna, menstruacyjna, przedni napięciowy ból głowy, tylny napięciowy ból głowy, przewlekły ból głowy i neuralgia potyliczna.

W jaki sposób działa Cefaly?


Urządzenie wykorzystuje neurostymulację, metodę od ponad 20 lat stosowaną w medycynie. Wytwarza mikroimpulsy, które oddziałują na nerw trójdzielny, czego efektem jest relaks, zmniejszenie natężenia bólu, a przy dłuższym okresie stosowania zmniejszenie częstotliwości występowania bólu i zapobieganie atakom migreny. Cefaly ogranicza lub eliminuje konieczności zażywania środków przeciwbólowych, które często wywołują skutki uboczne i są źle tolerowane przez pacjentów.

Urządzenie można założyć samodzielnie. Do czoła przykleja się elektrodę, a na niej mocuje opaskę, która generuje impuls. Dla uzyskania najlepszych efektów, zalecana jest przynajmniej jedna 20-minutowa sesja terapeutyczna dziennie.

Skuteczność metody


Skuteczność Cefaly została sprawdzona w testach klinicznych prowadzonych od 2008 r. w klinikach w Belgii, Francji, Włoszech, Holandii i Szwajcarii na pacjentach cierpiących na migrenę i zażywających leki antymigrenowe - tryptany.Ponad połowa z 2313 przebadanych pacjentów odczuła ulgę już po pierwszych zabiegach. Wśród osób, które stosowały Cefaly regularnie przez 2 miesiące 75% zmniejszyło lub całkowicie wyeliminowało zużycie leków, a aż 77% zaobserwowało zmniejszenie natężenia bólu i częstotliwości ataków migrenowych.

Bezpieczeństwo stosowania


Urządzenie posiada Certyfikat CE dla wyrobów medycznych, a od marca 2014 r. również zgodę FDA na dystrybucję w Stanach Zjednoczonych. Może być z powodzeniem stosowane nawet przez kobiety w ciąży oraz dzieci od 8 r. życia. Dawka pola elektromagnetycznego generowanego przez Cefaly jest mniejsza niż podczas oglądania telewizji.

Działania niepożądane – występowały u 4,5% pacjentów. Głównie była to nietolerancja na impuls wysyłany przez elektrodę (wydawał się nieprzyjemny lub bolesny).

Jak można kupić opaskę przeciw migrenie?


Opaska antymigrenowa Cefaly jest dostępna wyłącznie w sprzedaży internetowej poprzez stronę polskiego dystrybutora. Można ją przetestować przez 2 miesiące, a w razie braku oczekiwanych efektów – zwrócić.

Cefaly opaska antymigrenowa

X
Nasz newsletter to cotygodniowa porcja inspiracji i rozwiązań dla Twojego gabinetu/przychodni. Zostaw nam swój adres e-mail, a my przekażemy Ci niezbędne i ciekawe informacje dla Twojego biznesu
podaj adres email:

© 2015 MedSukces

O nas   Kontakt